گروه خبري : مقالات
تاريخ انتشار : 1396/12/15 - 16:10
كد :27

طراحی و اجرای آبنما و انواع سازه های آبی

طراحی آبنما در تفریحگاه ها و محیط های عمومی بیرون و هم چنین در محوطه سازی ویلا در ایران به وفور به چشم می خورد. شما می توانید با قرار دادن یک آبنمای زیبا و خاص در فضاهای بیرون از منزل و حیاط منزل تان محیط های بیرون را به مکانی لذت بخش و ایده آل تبدیل کنید.

یکی از اجزاهای مهم در معماری ایرانی آبنما ها هستند از آبنما ها در طراحی فضای بیرون باغ و ویلا ها استفاده می کنند و می توان آبنما و استخر را یکی از ضروری ترین عناصر باغ و یا ویلا دانست. در این بخش از دکوراسیون فضای باز مجله زیبایی خانه انواع تصاویر طراحی آبنما با ایده های زیبا و جذاب را ملاحظه خواهید کرد.

تصاویر طراحی آبنما با ایده های جدید و جذاب
در معماری ایرانی از زمان های گذشته تا به امروزه استفاده از آبنما در طراحی فضای سبز مکان های مختلف رواج داشته است. در گذشته آبنماها همان حوض ها و فواره ها بودند که در حیاط خانه و باغ ها از آن استفاده می شد.

امروزه آبنماها با اشکال مدرن تری طراحی می شوند. با مشاهده آبنما با طراحی های زیبا احساس شور و نشاط در شما زنده می شود و هم چنین صدای آب در فضای بیرون به شما احساس آرامش و نشاط می دهد.

 

آبنما ها با طرح ها و اشکال مختلف موجود هستند. آبنماهای ساده که دارای حوض های کوچکی هستند می تواند ایده خوبی برای قرار گرفتن در کنار آلاچیق ها باشند. آبنماهای ساده را می توانید با رنگ های متفاوت و در ابعاد مختلف برای فضاهای بیرون طراحی کنید.

 

در دیزاین آبنما ها علاوه بر طرح باید به نور پردازی آن ها نیز دقت کنید. برای تزیین آبنما استفاده ازنورپردازی مناسب می تواند کار خلاقانه و جالبی باشد. ترکیب آب و نور زیبایی محیط های بیرون را چندین برابر می کند.

 

طراحی و اجرای آبنمای سنگی و صخره ای

آبنمای دیواری و شیشه ای

آبنمای پرده ای

آبنمای آجری و مجسمه ای

طراحی رودخانه ، ساخت  آبشار و برکه

 

 

 

طراحی آبنما در کرج

 

 

تعداد بازديد : 7031
نظرات كاربران :