طراحی و اجرای فضای سبز در کرج

 

فضای سبز

طراحی فضای سبز، طراحی محوطه، طراحی و اجرای لنداسکیپ باعث  زیباتر شدن فضای محوطه می شود. مجموعه باغ ایرانی در کرج منحصرترین محوطه ها و فضاهای سبز را بر اساس نیاز شما طراحی و اجرا می نماید.
امروزه براحتی با استفاده از نرم افزارها می توان پیش طرح فضای سبز را مشاهده کرد و بعد به اجرای فضای سبز رسید. زندگی شهری و آلودگی های محیطی اعم از آلودگی هوا و آلودگی صوتی باعث شده تا در عصر جدید شاهد تقاضای طراحی و اجرای  فضای سبز ، دیوار زنده ، روف گاردن  بر روی پشت بام ، تراس و پنت هاوس با بهره گیری از تکنولوژی و دانش روز دنیا و کاشت و اجرای انواع چمن ، گل و گیاه باشیم .
 

طراحی و اجرای دیوار زنده 

طراحی و اجرای دیوار زنده 


 

طراحی فضای سبز زیبا

یکی از عناصر اصلی و حیاتی در طراحی محوطه، وجود آب است كه قسمتی از آن منحصراً برای آبیاری، حفاظت گیاهان و بخش دیگر به منظور ایجاد زیبایی بکار برده می شود.
تشیكل آب نماها، حوض و حوضچه ،  تأثیر زیادی بر  زیبائی و تنوع در محوطه  فضای سبز دارد.  آب در حالت های مختلف بصورت  حركت ریزشی، چکه  قطره قطره ،ریزش موج دار و فواره  استفاده می شود که می تواند بر زیبایی و  هیجان محوطه بیفزاید و همچنین  آبنماها می توانند به مقدارزیادی در خنك كردن هوای محل تأثیر داشته باشند.

 

انواع فضای سبز

پارک ها یا همان  فضای سبز محیط های اطرافتان از نوع فضای سبز عمومی محسوب می شوند این فضاهای عمومی مکانی جهت بازی  و مناطق ورزش است  که با وسایل ورزشی و وسایل بازی تجهیز می گردد و در برخی مناطق فقط  چند نیمکت و یا چند چراغ روشنایی  کار می شود.
فضاهای سبزی که بازدهی اکولوژیکی دارند، استفاده کنندگان این فضای سبز ، نسبت به فضاهای سبز عمومی ، محدودتر هستند. محوطه های باز بیمارستان ها، پادگان ها ، ساختمان ها از دسته  فضای سبز نیمه عمومی می باشند.
نوعی از فضای سبز شهری نیز که همه جا مشاهده می کنید ، درختکاری حاشیه ی باریکی از حد فاصل مسیرهای پیاده روها و خیابان ها می باشد و یا به صورت متمرکز در فضاهای نسبتا کوچک میدان ها و یا در زمین های پیرامون بزرگ راه ها و خیابان ها شکل گرفته اند .
 

هزینه طراحی و اجرای  فضای سبز

هزینه طراحی و اجرای فضای سبز با توجه به اندازه محیط و طرحی که شما می خواهید بستگی دارد . نوع گیاه ،نوع چمن ،نوع نهال ، نوع آلاچیق و آبنمای انتخابی شما تعیین کننده قیمت اجرای فضای سبز شما می باشد. برای تعیین قیمت طراحی و اجرای فضای سبز با مجموعه تماس گرفته تا کارشناسان مجموعه طبق خواسته ی شما قیمت را اعلام نمایند.

طراحی محوطه فضای سبز

با توجه به میزان رفت و آمد و همچنین نحوه استفاده از فضای سبز و توجه به المان های طراحی فضای ایرانی ، طراح فضای سبز می تواند طرحی را که با حداقل قیمت قابل اجرا باشد را جهت پیشنهاد اولیه به کارفرما ارائه کند. طرح اولیه جدای از مسائل اجرایی باید به گونه ای باشد که هم در روز و هم در شب زیبایی محیط را دوچندان کند.

 
فضای سبز
طراحی فضای سبز در حیاط 

اصول طراحی فضای سبز

طراحی فضای سبز، در مقیاس های كوچك، باید مبتنی بر راحتی، زیبایی، دوام و صرفه ی اقتصادی باشد. طراحی فضای سبز، به عنوان بخشی از اصول طراحی فضای سبز شهری،  فرآیندی انسانی است كه با بهبود كیفیت كالبدی محیط زیست سرو كار دارد .
در طراحی فضای سبز، از گیاهان به عنوان عناصر معماری می توان استفاده كرد. این عناصر، همانند دیگر عناصری كه در طراحی به كار گرفته می شوند، از ویژگی های بصری مانند: نقطه،  خط فرم، رنگ و بافت برخوردار هستند. بایستی این ویژگی ها براساس اصول زیبایی شناختی، یعنی وحدت، ریتم مناسب، تعادل، توازن و مقیاس چیده شوند تا بتوان به محیطی دلپذیر دسترسی پیدا كرد.

 

انتخاب نوع درختان فضای سبز

استفاده از درختان در فضای سبز باید متناسب با شرایط اقلیمی محیط باشد. همچنین نوع و ترکیب درختان استفاده شده برای محوطه سازی مجتمع باید به گونه ای باشد که پس از گذشت زمان و رشد درختان منجر به کاهش نور خورشید مخصوصاً برای طبقه های پایینی ساختمان نشود. همچنین باید توجه داشت که پوشش چمن برای فضای سبز نیازمند آبیاری روزانه است. در صورتی که مساحت چمن کاری شده زیاد باشد حجم آب مصرفی نیز قاعدتاً بالا میرود که به عنوان مثال در شهر تهران با توجه به کم آبی مناسب نیست.

 
روف گاردن

طراحی و اجرای روف گاردن

 

 
تعداد بازديد : 113
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*