تلفن  :  09124682490 

طراحی و اجرای فضای سبز

طراحی و ساخت آلاچیق چوبی
طراحی و ساخت آلاچیق چوبی
طراحی و تولید انواع آلاچیق چوبی و پرگولا پیش ساخته آلاچیق فضایی برای استراحت و دیدن فضای سبز خانه است. اگر هنوز برای ساخت یک آلاچیق در حیاط خانه یا ویلای تان تردید دارید با ما همراه شوید.
چمن مصنوعی و مزیت های آن نسبت به چمن طبیعی
چمن مصنوعی و مزیت های آن نسبت به چمن طبیعی
چمن مصنوعی تنها یک کفپوش نیست، تنها در موارد ورزشی به کار نمی رود و تنها استفاده آن در دکوراسیون و معماری هم نیست. چمن مصنوعی محصولی ساخته از پلاستیک با علم روز دنیا است که تحولی زیست محیطی در عرصه جهان محسوب می شود. با این حال نسبت به چنین محصولی در دنیای مدرن اطلاعات کمی وجود دارد. در کنار این اطلاعات کم، پرسش های زیادی هم درباره چگونگی استفاده از این محصول و حتی ساختار و دوام آن وجود دارد.
طراحی فضای سبز حیاط خانه
طراحی فضای سبز حیاط خانه
حیاط منزل با تغییر فصل نیاز به نگهداری و تازه شدن دارد. اصلا شاید می خواهید بدون توجه به فصل، طراحی حیاط منزل خود را جدید کنید. چه حیاط منزل شما نیاز به کاشت گیاهان جدید داشته باشد و یا نیاز به طراحی کلی داشته باشد، بهتر است نکات ابتدایی برای یک طراحی حیاط خانه و باغ شاداب و زیبا را بدانید.
اهمیت فضای سبز و نگهداری از آن در ساختمان
اهمیت فضای سبز و نگهداری از آن در ساختمان
امروزه با رشد و گسترش شهرنشینی، جای خالی فضای سبز بیش از هر زمان دیگری به چشم می آید. باغ ها که از گذشته های دور همواره مورد توجه افراد و معماران بوده اند، این روزها در باغچه های کوچک، تراس ها و یا حتی یک دیوارِ سبز خلاصه شده اند.
درختان همیشه سبز
درختان همیشه سبز
درختان همیشه‌سبز در برابر درختان برگریز قرار دارند که در فصل زمستان یا فصل خشک همه برگ‌های خود را از دست می‌دهند.
نحوه ساخت پرگولا
نحوه ساخت پرگولا
پرگولا می تواند به خانه متصل شود، در کنار خانه ساخته شود و یا در وسط باغ قرار بگیرد و یک مکان آرام و خلوت برای استراحت ایجاد کند.
ساخت نرده و حصار باغچه
ساخت نرده و حصار باغچه
نرده یا حصار یک ساختاری است که دو منطقه (مخصوصا محوطه بیرونی) را از هم جدا می کند و معمولا از تیرک هایی ساخته شده که با تخته، سیم، نرده و یا توری به هم وصل شده اند.
طراحی باغ پاییزی
طراحی باغ پاییزی
حالا که پاییز شده و سوز سرما از پنجره به داخل خانه می‌پیچد، آدم دوست دارد در حیاط خانه، بالکن، تراس یا روف گاردن یک نمای پاییزی شاعرانه ببیند؛ این نمای زیبا تنها با طراحی باغ پاییزی ممکن می‌شود.
آلاچیق های چوبی پیش ساخته
آلاچیق های چوبی پیش ساخته
آلاچیق بهترین فضا برای لذت بردن از فضای سبز و محوطه ها است.
سان روم گاردن (اتاق شیشه ای)
سان روم گاردن (اتاق شیشه ای)
زندگی به شفافیت شیشه، به سبزی گل‌ های بهاری و به گرمی آفتاب!
طراحی فضای سبز محوطه ویلا
طراحی فضای سبز محوطه ویلا
با مجموعه باغ زیبایی همراه باشید تا با کمک گروه طراحان این مجموعه که در این زمینه متخصص هستند، ببینیم که برای طراحی فضای سبز چه اقداماتی را انجام دهیم.
فواره و آبنما
فواره و آبنما
فواره یک نمای زیبایی از چرخش و رقص آب می باشد که در روزهای گرم سال با این روش میتوان رطوبت هوا را بالا برد و فضای دل انگیزی ایجاد کرد.فواره به هیچ وجه مصرف کننده آب نیست بلکه آب در آن در گردش است و مانند یک پمپ شناور عمل میکند.گاهی اوقات در محوطه باغ چیزی کم است تا زیبایی آن باغ را دو چندان کند.
طراحی و ساخت برکه مصنوعی
طراحی و ساخت برکه مصنوعی
در محوطه سازی ویلا و باغ استفاده از آبنما و برکه بسیار فراگیر شده است. قرار دادن یک نما از آب در فضای سبز ساختاری زیبا و جذاب پدید می آورد و بیانگر یک طبیعت کامل و زیبا می گردد. از آنجایی که همه محیط ها آب ندارند که در آن برکه طبیعی وجود داشته باشد با امکاناتی برکه مصنوعی ایجاد می کنیم.برکه یکی دیگر از جلوه های زیبای آب است گرچه از نظر جذابیت به آبنماهای جوشان وفعال نمی رسد اما خصوصیتی دارد که در هیچ یک از جلوه های دیگر آب دیده نمی شود و آن حس آرامش و تفکر عمیقی است.
نگهداری چمن در فصل بهار
نگهداری چمن در فصل بهار
چمن ها در فصل پاییز و زمستان کمتر رشد می کنند ویا بخشی از آنها خشک می شود. برای آغاز روییدن چمن های زیبا باید کارهایی انجام دهیم .
گیاهان مناسب گرین وال
گیاهان مناسب گرین وال
دیوار سبز یا دیوار زنده یک باغ عمودی پوشیده از گیاهان سبز می باشد که علاوه بر تولید اکسیژن ، به عنوان یک جلوه بصری زیبا نیز می باشد و مقرون به صرفه تر از، یک قطعه هنری خوب است. با اینکه که یک باغ عمودی نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتری نسبت به بسیاری از پوشش های دیواری دیگر دارد، اما بافت، انرژی و زندگی را از طریق پوشش
گیاهان مناسب روف گاردن
گیاهان مناسب روف گاردن
یاهان مورد استفاده برای ایجاد فضای سبز بام و بالکن شرایط خاصی را طلب می کنند. برای  بام  و تراس و بالکن می توان فضای سبز ایجاد کرد. انتخاب گونه و تعداد گیاهان مورد استفاده در بام سبز و تراس های سبز باید به گونه ای باشد که ضمن افزایش سطح فضای سبز بام، به صورت چهارفصل باشد و با حداقل نگهداری بیشترین سرسبزی و نشاط ران به ارمغان بیاورد. روف گاردن بستر مناسبی برای کشت گیاهان مختلف را ایجاد می کند. گیاهان مناسب روف گاردن دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند.
توپیاری گیاهان ( فرم دهی گیاهان در فضای سبز)
توپیاری گیاهان ( فرم دهی گیاهان در فضای سبز)
توپیاری هنر ایجاد شکل های تزیینی توسط هرس شاخ و برگ درختان یا بوته هاست. توپیاری یکی از سبک های تخصصی در باغبانی است که در آن از گیاهان خاص همیشه سبزی که دارای برگهای ریز و فرم متراکمی هستند، استفاده می شود.گیاهانی چون برگ بو، خاس و مورد از جمله گیاهانی هستند که برای توپیاری به کار برده می‌شوند.
تزیین محوطه با سنگ قلوه و سنگ لاشه
تزیین محوطه با سنگ قلوه و سنگ لاشه
به انواع سنگهایی که از کف رودخانه و سیلاب ها جمع آوری شده است و دارای گوشه گردی می باشند، قلوه سنگ می گویند، که  برای کف سازی، ساخت آبنما ، تزئین حیاط بکار برده می شود. قلوه سنگ ها دارای شکل های متفاوت به سایز های متفاوت می باشد و حتی رنگ قلوه سنگ ها نیز با هم یکسان نمی باشد و در برخی مناطق با توجه با مواد معدنی آن منطقه قلوه سنگ ها در رنگ های زیبایی موجود می باشد.
پرورش گل نسترن و خواص میوه نسترن
پرورش گل نسترن و خواص میوه نسترن
گل نسترن رونده یا dog rose با نام علمی rosa canina به صورت درختچه‌ای پر از گل‌های ریز است که در حاشیه جنگلها، چاهها و گودالهای آب می‌روید و ارتفاع آن بین ۱ تا ۵ متر است و در صورت شرایط محیطی مناسب حتی می‌تواند از این هم بلندتر شود. برای نگهداری و پرورش نسترن رونده، حتما نیاز به قیم و تکیه گاه است تا گل فضای کافی برای
گل های رونده حیاط
گل های رونده حیاط
گیاهان بالارونده دسته‌ای از گیاهان هستند که رشد طولی خوبی دارند و ارتفاع آنها به سرعت زیاد شود. گیاهان بالارونده به گیاهان دیگر و یا سایر اشیا متکی می‌شوند تا بتوانند بالا بروند و به نور خورشید دسترسی پیدا کنند.
قلمه زدن گل رز
قلمه زدن گل رز
دو زمان مناسب برای قلمه زدن گل رز وجود دارد. یک زمان  قلمه گیری گل رز در فصل بهار است ، باید قلمه زنی را موقعی انجام دهید که شاخه دیگر گل نداشته باشد. از شاخه های جوان و سبز برای این کار استفاده کنید دقت کنید که حداقل طول شاخه 10 سانتی متر باشد.
قلمه زدن درخت و گیاهان
قلمه زدن درخت و گیاهان
قلمه زدن یکی از روش های معمول برای  تکثیر گیاهان است. تعداد بسیاری از گیاهان را می توان از این طریق تکثیر کرد. زمانی که قسمتی از گیاه مادر را برای ریشه زایی از گیاه جدا کنیم، در واقع از روش قلمه گیری استفاده کرده ایم. برخی از گیاهان به دلیل ویژگی های خود به سادگی با قلمه گیری افزایش می یابند و در واقع سرعت ریشه زایی بالایی دارند. ولی تعدادی از گیاهان نیز به سختی و یا با کمک هورمون های ریشه زایی مخصوص، قابلیت تکثیر با قلمه را دارند. قلمه گیاهان روش های مختلفی دارد و شرایط خاصی  نیز برای هر نوع گی
کاکتوس غوره‌ای
کاکتوس غوره‌ای
کاکتوس غوره ای، با فرمی آویز و شاید متفاوت با بقیه ساکولنت ها از جهت فرم ظاهری است.ساکولنت غوره ای با نام انگلیسی String Of Pearls از خانواده Asteraceae است. این کاکتوس ، بسیار شبیه به خوشه‌ی غوره است. نام های ایرانی آن کاکتوس رشته مرواریدی و یا دانه تسبیحی می باشد. برگهای این کاکتوس زیبا گوشتی و آبدار است که با
شرایط نگهداری کاکتوس
شرایط نگهداری کاکتوس
کاکتوس یکی از گیاهان با مقاومت بالا و ابعاد کوچک می باشد. کاکتوس جزو بهترین گیاهان خانگی می باشد و فکر نمیکنم کسی باشد که نام آن را نشنیده باشد و یا گونه های مختلفی از آن را ندیده باشد.همه ی ما یکی دو تا از آن‌ها را در خانه یا محل کار داریم. نگهداری از کاکتوس احتیاج به دانستن اصول و شرایط خاصی دارد اگر اصول نگهداری از آن را ندانید برخلاف مقاومت بالایی که دارد خیل زود از بین می رود.
گلکاری باغچه
گلکاری باغچه
باغچه  یک  فضایی است در حیاط، تراس و بالکن خانه که می‌توانید با تقسیم‌بندی اصولی به پرورش گل‌ها، گیاهان ، سبزیجات و حتی بوته‌ها و درختان میوه بپردازید. برای پرورش گل باید موارد مورد نیاز آن تامین شود . برخی گل ها احتیاج به آفتاب دارند وباید در معرض نور و روشنایی قرار گیرند. خاک گل نیز دیگر مورد مهم برای رشد گل می باشد.
طراحی باغ با استفاده از تنه های درخت
طراحی باغ با استفاده از تنه های درخت
با استفاده از تنه درختان خشکیده و یا حتی شاخه های خشکیده درختان می توانید وسایل زیبایی با چوب بسازید و یا حتی برای طراحی فضاهای باغ از آنها استفاده نمایید.
ساخت کلبه چوبی
ساخت کلبه چوبی
ساخت کلبه چوبی شاید یکی از خواسته های شما نیز باشد، وقتی که سخن از ساخت کلبه چوبی به میان می آید ، یاد یک خانه کوچک یا کلبه در وسط جنگل می افتیم .اماحتما لزومی ندارد که وسط جنگل کلبه بسازیم . اگر باغی دارید و یا حیاط بزگی دارید می توانید در آن یک کلبه چوبی زیبا بسازید. ویژگی های کلبه های تمام چوب، سقف شیب دار و دیواره متشکل از چوب های روی هم قرار گرفته آن است.
لوازم باغبانی
لوازم باغبانی
لوازم باغبانی شامل ابزار زیادی می شود. با مدرن شدن جامعه ابزار آلات کشاورزی و باغبانی نیز مدرنتر می گردد. وسایل باغبانی از قیچی ساده باغبانی تا تجهیزات آبیاری قطره ای را شامل می شود.ساده ترین ابزار باغبانی که حتی کسانی که باغچه کوچکی دارند ، مورد نیازشان می باشد را در این بخش توضیح می دهیم. برای خرید وسایل باغبانی نیازی نیست هزینه بسیاری را صرف کنید، همان وسایل ضروری را خریداری کنید کارتان راه خوهاد انداخت.
تمیز کردن چمن مصنوعی
تمیز کردن چمن مصنوعی
چمن مصنوعی مزایای زیادی نسبت به چمن طبیعی دارد. چمن مصنوعی نیاز به آبیاری ندارد، احتیاجی به کوددهی ندارد ، تمیز کردن آن راحت می باشد ، احتیاج به پاکسازی گیاهان هرز ندارد و همچنین نیازی نیست مانند چمن طبیعی مرتبا کوتاه شود. تعمیر و نگهداری چمن مصنوعی باید به طور مرتب انجام شود. برای اینکه چمن پر تراکم و سرسبزی داشته باشید نیاز هست که آن را تمیز نگه دارید و در صورت نیاز آن را تعمیر کنید.
کشاورزی ارگانیگ چیست ؟
کشاورزی ارگانیگ چیست ؟
کشاورزی ارگانیک را  کشاورزی طبیعی و یا زیستی هم می گویند .کشاورزی ارگانیک نوعی از کشاورزی است که در آن محصولات و کود و سموم شیمیایی مورد استفاده قرار نمی گیرند ، دخالت و دستکاری های ژنتیکی نیز در این نوع از کشاورزی مرسوم نیست.
<   <<  1 2 3 4 5  >>   >  
تعداد بازديد : 260
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*