طراحی و اجرای فضای سبز

نکات مهم در طراحی باغ ویلا
نکات مهم در طراحی باغ ویلا
نکات مهم در طراحی باغ ویلا را می توان از مهم ترین موارد در زمینه طراحی انواع ویلا دانست که شاید فرد عادی نتواند تمامی این نکات و موارد را در نظر داشته باشد اما مطمئنا یک شرکت معتبر، در این زمینه تجربه کافی دارد و می تواند تمامی موارد را با دقت بالایی در نظر بگیرد.
طراحی و اجرای فضای سبز در بیمارستان
طراحی و اجرای فضای سبز در بیمارستان
فضای بیمارستان چه برای بیماران و چه برای ملاقات کنندگان ، پرستاران و پرسنل بیمارستان فضایی پرتنش و خسته کننده می باشد تلاش برای ایجاد فضای سبز در حیاط و حتی در فضای داخلی ساختمان بیمارستان می تواند در کاش تنش های موجود تاثیرگذار باشد . دسترسی به فضاي سبز و مناظر طبیعی میتواند در کاهش استرس و بهبودي بیماران تأثیر بسزایی داشته باشد.در کشور ما متاسفانه انطور که باید به این مساله پرداخته نمی شود و به نقش طبیعت و طراحی فضای سبز بی توجهی می شود
پنکه رطوبت ساز
پنکه رطوبت ساز
پنکه های مه ساز یا میست فن دستگاهی با قابلیت پاشیدن آب بصورت مه ، با اندازه های مختلف و در مدل های ایستاده و دیواری با حجم های مختلف آب و قدرت بسیار بالا می باشد.این پنکه ها برای کلیه فضاهای باز، طراحی فضای سبز ، سالن های پذیرایی، باغ ، رستوران ، کافی شاپ ، سالن های ورزشی، ویلا، باغچه و حیاط، کنار استخر، آلاچیق، گلخانه، سالن و تالار، کارگاه و سوله های تولیدی و … بسیار ایده آل است.
انواع نهال گردو
انواع نهال گردو
گردو يكي از مهم ترين ميوه هاي خشك جهان و ايران است . ميزان توليد گردو در جهان در سال  2012برابر 4/3 ميليون تن بوده كه از 99  هزار هكتار سطح زير كشت بارور حاصل گرديده است. ايران با توليد 223 هزار تن محصول گردو، جايگاه سوم جهاني را پس ا ز کشورهای چین و آمريکا به خود اختصاص داده است.
نهال درختان میوه کمیاب
نهال درختان میوه کمیاب
هنگامی که درختی رشد می کند ، حلقه هایی را بوجود می اورد که با شمردن آن میتوان به عمر درخت مورد پی برد.درختان در از نظر فیزیکی دارای شاخ و برگ، تنه و خصوصا ریشه های بلند و  قوی هستند گاها بعضی ها ریشه های بسیار عمیق تری دارند که باید در کاشت آنها دقت نمود . میوه های کمیاب ، جزو خوردنی هایی هستند که همه افراد دوست دارند امتحان کنتند . با ما باشد.
محوطه سازی ویلا با کفپوش
محوطه سازی ویلا با کفپوش
داشتن ایده‎ های قوی در طراحی فضای سبز و محوطه سازی بسیار مهم می باشد .در سال های اخیر طراحان فضای سبز به دنبال ساخت پروژه هایی هستند که زیبایی خیره کننده و متفاوت داشته باشند.با دیدن طراحی های متفاوت در خصوص محوطه سازی ویلا ایده های جدیدی به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید در طراحی و اجرای فضای سبز خد از این ایده ها استفاده نمایید .
طراحی ورودی ویلا
طراحی ورودی ویلا
برای اینکه اوقات فراغت لذتبخشی داشته باشیم نیاز به مکانی خوش آب و هوا داریم که تعطیلات خود را در آنجا بگذرانیم .ویلای شما محل مناسبی برای خوش گذرانی می باشد . در طراحی ویلا نکته ای که بسیار حائز اهمیت است تناسب ورودی ویلا و محوطه با طراحی دکوراسیون داخلی است. شما باید سعی کنید تا جایی که امکان دارد این تناسب را در سبک طراحی لحاظ کنید. اگر در طراحی و اجرای فضای سبز خود از سبک کلاسیک ایرانی استفاده می کنید حتما باید ورودی ویلا را نیز با سبک کلاسیک طراحی و اجرا نمایید. در ادامه با ما باشید
کفپوش برای بالکن
کفپوش برای بالکن
بهار نزدیک است ،بهار یعنی زمانی که درب بالکن ها دوباره باز شده و می توانیم در روز های زیبای بهاری از حضور در آن ها لذت ببریم. افرادی که در خانه آن ها بالکن وجود داشته باشد و به درستی آن را طراحی کرده باشند، می توانند در بهار و تابستان نهایت استفاده را از این مکان ببرند. برای بالکن ها و تراس ها ارزش بیشتری قائل شوید و دکوراسیونی زیبا و مناسب را در آن ها ایجاد کنید. اگر اندازه تراس شما بزرگ است می توانید از این مکان زیبا و خوش آب و هوا برای پذیرایی از میهمانان نوروزی تان استفاده نمایید
چمن طبیعی فوتبال
چمن طبیعی فوتبال
فوتبال هیجان انگیزترین ورزش جهان است و همینطور محبوب ترین . از جام جهانی فوتبال گرفته تا مسابقات قاره‌های مختلف، همگی با خود شور و هیجان خاصی برای اکثر مردم دنیا به ارمغان می‌آورند. این ورزش همچنین پیشتاز است و در سطح جهان به پیشروی خود ادامه می‌دهد و افراد مختلف از هر گروه سنّی‌ای که باشند به این ورزش علاقه دارند. به همین دلیل هم است که می‌بینیم در سطح شهرها تعداد زمین‌های فوتبال در اندازه های مختلف، اعم از زمین چمن، فوتبال سالنی و غیره رو به افزایش است
گل رز هلندی گلدانی
گل رز هلندی گلدانی
گل رز هلندی ساقه بلند، یکی از مرغوب‌ترین و بهترین گل رز‌های موجود در بازار ایران است که ساقه‌هایی ضخیم و با طولی حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر دارد. امروزه در کشورهای مختلف و همینطور در اطراف خودمان، صدها نفر از رنگ درمانی و تاثیر رنگ ها بر روی سلامت روان استفاده می‌کنند. رنگ قرمز گل رز هلندی با اولین چاکراه ذهنی در ارتباط می باشد و انرژی، توان، پویایی و هوشیاری را افزایش می‌دهد. استفاده از این گل در محل کار ، منزل،مکان های تفریخی و رستوران ها باعث طراوت و سرزندگی می شود .
ست ناهار خوری فضای باز
ست ناهار خوری فضای باز
با بهتر شدن شرایط آب و هوایی تمایل افراد برای قرارگیری در معرض زیبایی و دگرگونی های طبیعت بیشتر می شود.شاید شما هم جزو افرادی باشید که دوست دارید غذای خود و میهمانانتان را در فضای باز میل کنید . پس اگر در حیاط یا تراس شما فضایی برای این کار وجود دارید دست به کار شوید . برای لذت بردن در هوای آزاد داشتن مبلمانی مناسب و راحت، ضروری است  این مبلمان می توانند دکوراسیون محوطه را به کلی متحول سازند . استفاده از ست ناهارخوری فضای باز زیبایی حیاط شما را دو چندان می کند .
نگهداری چمن طبیعی
نگهداری چمن طبیعی
بعضی از چمنها در هر شرایطی قابلیت تطبیق دارند و بقاء و رشد خود را حفظ می کنند و بدان ادامه می دهند. برخی دیگر از انواع چمنها نیز حساسند و با تغییرات محیطی سریعا از بین می روند . مدیریت چمن امر مهمی است که در صورت رعایت اصول آن از بروز مشکلات پیچیده جلوگیری خواهد شد.در اینجا نکاتی در بخش های مختلف شامل چمن زنی،آبیاری،کوددهی،مهار کاهبرگ شرح داده شده است. گونه هائی در برابر پا خوردگی مقاوم هستند و هر چند لگدکوب شوند باز هم حیات و جلای خود را حفظ می کنند و برخی دیگر چنین مقاومتی ندارند
طراحی فضای سبز روستیک
طراحی فضای سبز روستیک
روستیک، کلمه‌ای لاتین بوده و به صورت Rustic نوشته می‌شود و در لغت به معنی روستا ترجمه می‌شود. روستیک استایل به معنی سبک روستایی برگردان می‌شود. اما روستیک در معنی معماری دو تعریف جداگانه دارد.یک: روستیک، یک روش سنگ تراشی بوده است که عمدتاً در معماری رنسانس مورد استفاده قرار می‌گرفته است.سبک بعدی یک سبک معماری غیر رسمی در ایالات متحده و کانادا بوده که تغییرات گسترده‌ای را به خود دیده است.در سبک روستیک و طراحی به این سبک آنچه نیاز بوده تراشیده شده و الباقی به همان حالت رها شده است .
فایر پیت باغی
فایر پیت باغی
یک فایرپیت باغی برای استفاده در فضای باز طراحی می شود و طراحی خاص این نوع شومینه فضای باز زیبایی دوچندانی به باغ بخشیده و گرمابخش فضای سبز باغ شما خواهد شد .جنس بدنه این فایرپیت ها معمولا از چدن به همراه رنگ کوره ای  می باشد . و با ظرفیت گرمایی بالایی که دارند، باعث پخش بهتر حرارت در محیط می گردد.نشتن در کنار شومینه فضای باز بسیار لذت بخش می باشد و در فصول سرد سال هم می توان از بودن در فضای باز و هوای آزاد لذت برد
راکینگ باغی
راکینگ باغی
برای سال‌های زیادی صندلی راکینگ جزو محبوب‌ترین صندلی‌ها در میان افراد بود و هنوز هم این صندلی‌ها طرفداران بسیاری در دنیا دارند . استفاده از آن باعث آرامش و ایجاد ریلکسی می شود . صندلی‌های گهواره‌ای به نمادی از فرهنگ آمریکایی تبدیل شده‌اند . تصور همیشگی ما از صندلی‌های راک چیزی نیست جز اینکه پدر بزرگ و یا مادر بزرگمان کنار شومینه و یا در یک گوشه دنج خانه در حال بافتنی بافتن، کتاب خواندن، موسیقی گوش دادن و یا تلویزیون نگاه کردن هستند.
انواع گیاهان پوششی جایگزین چمن
انواع گیاهان پوششی جایگزین چمن
یکی از پوشش های طبیعی زیبا چمن طبیعی می باشد . هزینه کارگر و آبیاری چمن دو عاملی هستند که اکثراباغداران وشهرداری ها در سراسر جهان رابه این کار وادار کرده است که جایگزینی برای چمن پیدا کنند .علاوه بر دو عامل بالا زشت شدن چهره و سیمای چمن در صورتی که یک هفته از سرزنی آن بگذردو همچنین مسئله ای که تعطیلات برای نگهداری آن ایجاد می کند به علت ها افزوده است . جایگزین های مناسبی به عنوان پوشش گیاهی برای چمن طبیعی جایگزین شده است که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت
گیاهان آبزی
گیاهان آبزی
گیاهان آبزی تولیدکننده مواد غذایی در اکوسیستم‌های آبی هستند که با جذب نور و دی اکسید کربن از محیط , فتوسنتز می کنند . گیاهان آبزی درست مثل درختان عمل میکنند و دی اکسید کربن و گازهای زیان آور را از آب میگیرند و اکسیژن پس میدهند .وجود پوشش گیاهی به عنوان سایه بان، پناهگاه، مخفیگاه و زایشگاه طبیعی در طبیعت آب های جهان بسیار حائز اهمیت است . گیاهان آکواریومی را میتوان به دو دسته گیاهان آبزی و گیاهان نیمه آبزی تقسیم بندی کرد .
چمن مصنوعی آکواریوم
چمن مصنوعی آکواریوم
آکواریوم محیطی است برای جمع آوری ماهی ها و آبزیان که هم جنبه زیبایی و هم جنبه آشنایی با زندگی ماهی ها دارد . آکواریوم فضایی شیشه ای می باشد که با آب پر شده است و از اجتماع ماهی ها تشکیل شده است . در آکواریوم از سنگ ، شن ، گیاهان آبزی و ... جهت زیبایی استفاده می شود . گاهی نیز از گیاهان و چمن مصنوعی استفاده خواهد شد .
همه چیز درباره کوددهی
همه چیز درباره کوددهی
به هر نوع ماده معدنی یا آلی یا بیولوژیک که دارای عناصر غذایی باشد و باعث بالا بردن حاصلخیزی خاک شود کود اطلاق میشود. برخی کودها طبیعی و برخی شیمیایی هستند . برخی از کودهای شیمیایی جز عناصر پرمصرف گیاه یا ماکرو المنت و برخی نیز جز عناصر کم‌مصرف گیاه یا میکروالمنت می‌باشند.برای کوددهی روش های متفاوتی وجود دارد که در این قسمت شما را با روش های مختلف آشنا خواهیم کرد .
ساخت باغچه در حیاط
ساخت باغچه در حیاط
یکی از عناصر زیبا سازی حیاط منزل استفاده از باغچه می باشد ، برای اینکه باغچه زیبایی داشته باشید ، باید رسیدگی زیادی به آن بکنید . رسیدگی و نگهداری باغچه به معنی شخم زدن،آبیاری ، کوددهی و ... می باشد . در این مقاله قصد داریم برای داشتن یک باغچه زیبا یاری نماییم . در ادامه با ما باشید .
طراحی فضای سبز داخل منزل
طراحی فضای سبز داخل منزل
با گسترش شهرنشینی و هر چه بزرگتر شدن شهرها هر روز به تعداد آپارتمان ها اضافه می شود که منجر به کاهش فضاهای سبز درون شهری و داخل آپارتمان ها می شود . این نیاز به فضای سبزی را زمانی متوجه می شوید که می بینید در تمام آپارتمان ها و خانه های شهر حداقل یک گیاه وجود دارد تا باعث لذت افراد شود
گیاه انجیر چسب
گیاه انجیر چسب
فیکوس پامیلا گیاهی همیشه سبز است که به انجیر چسب یا انجیر بالا رونده نیز شناخته میشود و بومی شرق آسیا است. این گیاه جذاب متعلق به خانواده فیکوس است. اگر یک بوته از آن را در جلوی در خانه بکارید، به سرعت تمام دیوار را با برگ‌هایش می‌پوشاند این گیاه خزنده اغلب به عنوان گیاه خانگی محسوب میشود و برای تزیین دیوار ها استفاده می شود. بسیار سریع رشد میکند و تا زمانی که در خاک مناسب باشد، نیاز کمی در به مراقبت دارد.
محوطه سازی باغ ایرانی
محوطه سازی باغ ایرانی
ایرانیان به خوش گذرانی و زندگی در طبیعت بسیار اهمیت می دهند . اینجاست که به فکر ساختن باغ می افتند . باغی به سبک و سیاق ایرانی با همان گل ها و درختان متنوع و حوض ها و ایوان های زیبا . در طراحی محوطه به سبک باغهای ایرانی سعی میشود از بیهودگی پرهیز شود . تقارن یکی از اصول مهم در معماری ایرانی می باشد . معماری سنتی ایرانی بسیار منحصر به فرد و غنی می باشد و تاریخ بسیاری از آثار باستانی ایرانی را ثبت کرده است .
انواع سایبان در طراحی فضای سبز
انواع سایبان در طراحی فضای سبز
سایبان های دستی از حالت های مکانیکی پیروی میکنند بستن و باز کردن آن با دست انجام می شود سایبان برقی نیز برایش یک موتور تعبیه شده که به وسیله کنترل میتوان آن را در زاویه دلخواه تنظیم کرد. سایبان ها در هر صورتی که باشند (برقی یا غیربرقی) در مکان های متفاوتی نصب میشوند که باعث میشود ویژگی های آن ها نیز با هم تفاوت کند.در طراحی فضای سبز نیز می توان از سایبان های مختلف بهره گرفت . تا از گزند نور خورشید و باران و برف در امان باشیم
انواع آلاچیق در طراحی فضای سبز
انواع آلاچیق در طراحی فضای سبز
آلاچیق برای زیبا سازی حیاط یا ویلای شما استفاده می شود و سایبانی است که فضای مفرحی برای استراحت در باغ و ویلا بوجود می آورد . بهترین آلاچیق های مورد استفاده در باغ آلاچیق های چوبی و فلزی می باشد که هم از مقاومت بالایی برخوردار هستند و هم زیبایی ویلای شما را چندین برابر می کند .
طراحی فضای سبز استخر
طراحی فضای سبز استخر
دوش گرفتن در فضای باز بسیار کارآمد و هوشمندانه است . مخصوصا وقتی شنا کرده ایم و نمیخواهیم همه خانه را خیس کنیم . اگر حیوان خانگی شما درفضای باز بازیگوشی کرده و خود را گلی و کثیف نموده او را در حمام فضای باز حمام کنید . حمام در فضای باز به شما کمک می‌کند چیزی که متعلق به بیرون است را بیرون از خانه نگه دارید . ساختن دوش آب گرم در کنار استخرو در محوطه ویلای شما امری بسیار مهم و کارآمد است . آنرا به عهده متخصصان طراحی و اجرای فضای سبز بگذارید .
طراحی و اجرای سونا و جکوزی
طراحی و اجرای سونا و جکوزی
سونا و جکوزی معمولا در کنار استخر ساخته می شود که جنبه درمانی و ریلکسی دارند . بهترین فضاهایی که در آن به آرامش ذهنی می رسیم سونا و جکوزی می باشد . جکوزی استخرهای کوچکی است که آب را با شدت فشار زیاد به حرکت در می آورد و استفاده از آن جنبه درمانی دارد . دمای آب جکوزی بیشتر از حد معمول است . سونا انواع مختلفی دارد که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد .
مالچ پاشی باغ
مالچ پاشی باغ
به پوشش سبک و نرم سطح خاک ، مالچ یا خاک پوش می گویند. این پوشش می تواند لایه‌ای از کاه ،خاک‌ اره ،خاک برگ ، ورقهٔ پلاستیکی و بسیاری مواد دیگر باشد.این پوشش ، ریشهٔ گیاه کاشته‌ شده را از آسیب باران ، سله‌بندی ، یخبندان ، تبخیر و فرسایش محافظت می کند . استفاده از مالچ بعنوان یک پوشش کارا برای خاک اطراف درختان یا فضای سبز باعث جلوگیری از تبخیر آب در اعماق و سطح زمین می شود ، اینکار برای جلوگیری از هدر رفتن آب نیز مناسب است . زیرا باعث می شود آب کمتری تبخیر شود و از دست رود .
ریوم چیست
ریوم چیست
ریوم نوعی پسوند مکان است که در کلمات لاتین به معنی « جا» یا « مکان» استفاده می‌شود  . ریوم فضایی شیشه ای است برای نگهداری گیاهان و جانوران گوناگون ساخته شده است . در ادامه به معرفی ریوم های متفاوت می پردازیم
آموزش کاشت و پرورش میوه گلدانی
آموزش کاشت و پرورش میوه گلدانی
امروزه حذف حیاط های شخصی و میل به آپارتمان نشینی سبب شده که داشتن درخت میوه برای همه افراد غیر ممکن به نظر برسد . اما باید بگوییم که باغبانی گلدانی این امر را ممکن کرده و میوه هایی هستند که با کمی مراقبت در گلدان در پاسیو یا بالکن منازل پرورش می یابند و به بار می نشینند. کاشت و پرورش درخت میوه هم باعث رضایت حس باغبانی شما می شود و هم دسترسی شما به میوه مورد علاقه تان را ممکن می کند .
<   <<  1 2 3 4 5  ...  >>   >