تلفن  :  09124682490 
لوازم باغبانی
لوازم باغبانی
لوازم باغبانی شامل ابزار زیادی می شود. با مدرن شدن جامعه ابزار آلات کشاورزی و باغبانی نیز مدرنتر می گردد. وسایل باغبانی از قیچی ساده باغبانی تا تجهیزات آبیاری قطره ای را شامل می شود.ساده ترین ابزار باغبانی که حتی کسانی که باغچه کوچکی دارند ، مورد نیازشان می باشد را در این بخش توضیح می دهیم. برای خرید وسایل باغبانی نیازی نیست هزینه بسیاری را صرف کنید، همان وسایل ضروری را خریداری کنید کارتان راه خوهاد انداخت.
تمیز کردن چمن مصنوعی
تمیز کردن چمن مصنوعی
چمن مصنوعی مزایای زیادی نسبت به چمن طبیعی دارد. چمن مصنوعی نیاز به آبیاری ندارد، احتیاجی به کوددهی ندارد ، تمیز کردن آن راحت می باشد ، احتیاج به پاکسازی گیاهان هرز ندارد و همچنین نیازی نیست مانند چمن طبیعی مرتبا کوتاه شود. تعمیر و نگهداری چمن مصنوعی باید به طور مرتب انجام شود. برای اینکه چمن پر تراکم و سرسبزی داشته باشید نیاز هست که آن را تمیز نگه دارید و در صورت نیاز آن را تعمیر کنید.
کشاورزی ارگانیگ چیست ؟
کشاورزی ارگانیگ چیست ؟
کشاورزی ارگانیک را  کشاورزی طبیعی و یا زیستی هم می گویند .کشاورزی ارگانیک نوعی از کشاورزی است که در آن محصولات و کود و سموم شیمیایی مورد استفاده قرار نمی گیرند ، دخالت و دستکاری های ژنتیکی نیز در این نوع از کشاورزی مرسوم نیست.
آموزش ساخت  گلدان دیواری
آموزش ساخت گلدان دیواری
ایده گلدان های دیوار موجب می شود شما در فضای کمی گلدان های زیادتری داشته باشید. هر چه خلاقانه تر کار کنید جلوه بیشتری به منزلتان خواهید داد. برای ساخت گلدان دیواری می توانید از انواع مختلف گلدان ها استفاده نمایید.
انواع گلدان شهری
انواع گلدان شهری
گلدان های شهری در زیباسازی منظر شهری بسیار تاثیر گذار است زیرا با نصب گلدان های شهری زیبا و مدرن در خیابان ها، کوچه ها و محله ها می توانیم شهری پر از زیبایی و نشاط داشته باشیم.
پاسیو چیست؟
پاسیو چیست؟
پاسیو به معنی حیاط خلوت بی سقف یا دارای سقف نورگذر و شیشه‌ای اطلاق می‌شود که معمولاً در میان خانه‌ها و یا چسبیده به ساختمان های مسکونی ساخته می‌شود. در آنها گونه‌های گیاهی بصورت گلخانه یا باغچه پرورش داده می‌شود، که امروز طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است.
نکات مهم کاشت نهال
نکات مهم کاشت نهال
برای کاشت نهال شرایط و مراحل خاصی نیاز است که باید آن ها را رعایت کنید. توجه به نکات مهم در کاشت نهال می تواند در نتیجه رشد نهال نیز تاثیر زیادی داشته باشد. پس اگر می خواهید یک نهال را با دست خود بکارید کمی بیش تر درباره نکات کاشت انواع نهال باید مطالعه نمایید.با ما همراه باشید تا نکات کاشت نهال را یاد بگیرید.
ساخت پرگولا و آلاچیق
ساخت پرگولا و آلاچیق
پرگولا ورودی، سایبان زیبایی که در مقابل خانه قرار نصب می شود و فضای زیبایی برای محل پدید می آورد. این سازه های ساده هم پایه دارند و هم به سقف خانه متصل می شوند. بر روی پرگولا می توانید گل پیچک کار کنید که نمای بسیار زیبا و دلنشینی برای ورودی ایجاد می کند.
آلاچیق چوبی
آلاچیق چوبی
آلاچیق یکی از پرکاربرد ترین سازه های چوبی است که غالبا بر باغ ، باغچه، روف گاردن و بام استفاده می شود. آلاچیق های چوبی بصورت  ابعاد و جزئیات قابل تنظیم طراحی و ساخته می شوند.
ساختن باغ مینیاتوری
ساختن باغ مینیاتوری
ساخت باغ مینیاتوری ایده ی بسیار جذابی برای جبران کمبود فضای سبز در سبک زندگی امروزه است  با اندکی خلاقیت می توانید نمونه ای از این باغ های رویایی را طراحی کنید لازم به ذکر است که باغ مینیاتوری همه ویژگیهایی را که یک باغ معمولی دارد، میتواند داشته باشد اما در ابعاد کوچک تر ساخته می شود.
کاشت درخت ارغوان
کاشت درخت ارغوان
ارغوان نام نوعی درخت زیبا و زینتی از سرده ارغوان می باشد. نام علمی این گیاه  Cercis siliquastrum  است، این درخت بومی مناطقی از امریکا محسوب می شود ، درختچه‌ای خزان کننده و چند ساله است. شاخه های این درخت به رنگ قهوه ای تیره مایل به سیاه و برگ ها کوچک دایره شکل و به رنگ سبز هستند ،ارغوان دارای رشد سریع است که در بهار شاخه های آن با گل های صورتی یا بنفش بسیار زیبایی آراسته می‌شود.
انواع گلدان  + تصاویر
انواع گلدان + تصاویر
گلدان محفظه و فضایی است برای نگهداری گل و گیاه که در رشد و طراوت آن تاثیرچشمگیری دارد هر کدام از انواع گلدان ها مزایای و معایبی دارند و برای نگهداری یک نوع گیاه مناسب می باشند؛ انتخاب گلدان مناسب در رشد و سلامت گل تاثیر زیادی دارد با در نظر گرفتن گلدان مناسب برای هر گیاه می توانید از آن‌ها در باغ یا حیاط خانه خود استفاده کنید و از داشتن فضایی سبز و زیبا لذت ببرید.
گیاهان مقاوم به نور کم
گیاهان مقاوم به نور کم
گیاهان می توانند به هرمحیطی زندگی ببخشند و آن را زیبا و سالم کنند. اگر در آپارتمان های کم نور زندگی میکنید و منزل یا دفتر کارتان شرایطی مناسب برای نگهداری از گیاهان را ندارید گیاهانی وجود دارند که می توانند با شرایط شما سازگار شوند و این مسئله تنها به گیاهی که انتخاب می کنید بستگی دارد
طراحی ورودی باغ
طراحی ورودی باغ
در طراحی محوطه باغ ، طراحی مسیر از اهمیت بالایی برخوردار است . در واقع مسیرهای دسترسی این امکان را به شما می دهند تا فضاهای جدیدی را تجربه کنید و همچنین چشم انداز های زیبایی را در معرض دید قرار می دهند ، ایده های مختلفی برای طراحی ورودی باغ وجود دارد مسیری که ایجاد می کنید می تواند ادامه ای از خط ویلا و یا صرفا مسیرهایی با بافت زیبا برای تزیین باغ باشد .
آفات گیاهی
آفات گیاهی
نرم تنان، حشرات، کنه ها و جانوران جونده به عنوان آفت های گیاهی شناخته می شوند.به حشراتی که با فرو بردن خرطوم خود به داخل بافت گیاهی شیره گیاهی را مکیده و یا با جویدن بافتهای گیاهی باعث اختلال در اعمال حیاتی گیاه می گردند آفت اطلاق می گردد در ادامه با برخی از این آفت های شناخته شده آشنا می شویم.
آشنایی با بن سای
آشنایی با بن سای
درخت بن سای، درخت کوچکی است که در یک ظرف کشت داده می شود. کلمه "بن سای" در زبان ژاپنی به معنی " کاشته شده در ظرف" است. درختان بن سای از همان دانه‌هایی رشد می‌ یابند که درختان بزرگ نیز از آن‌ها جوانه می‌زنند و بزرگ می‌شوند.
طراحی فضای سبز حیاط
طراحی فضای سبز حیاط
داشتن یک باغ کوچک یا یک فضای نشیمن خارج از منزل، نیازمند فضایی آن چنانی نیست. با کمی حوصله، صرف وقت کافی، بودجه‌ی نه چندان زیاد و البته برخورداری از اندکی ذوق و سلیقه، می‌توان حتی کوچک‌ترین فضاها را نیز به محیط‌هایی متفاوت و جذاب تبدیل کرد.
تاثیر اجرای فضای سبز
تاثیر اجرای فضای سبز
مناظر شهری آشفته و متراکم و فاقد عناصر طبیعی به دلایل متعددی از جمله افزایش استرس، کاهش توجه و تمرکز در ادراک، موجب اختلال در میزان کارایی، بروز پرخاشگری و در بلند مدت منجر به بیماری های مزمنی مانند فشار خون و بیماری های قلبی می گردند.
طراحی فضای سبز میدان
طراحی فضای سبز میدان
اغلب ما در محله ها و شهرهایمان با  میدان های کوچکی که در محل تقاطع خیابان ها شکل می گیرند، آشنایی داریم. عمدتاً در کشوراین فضاها با تندیس، آبنما یا فضای سبز پر شده است. استفاده از این میدان ها به دلیل بار ترافیکی سواره اطراف آن عملاً رو به فراموشی است.
طراحی فضای سبز پشت بام
طراحی فضای سبز پشت بام
ایجاد فضای سبز در پشت بام خانه به پیش نیازهایی لازم دارد که بام خانه در هنگام طراحی ساختمان باید از این شرایط برخودار باشد. موارد فنی شرایط یک بام برای طراح و معمار آن نیز مهم است. در صورتی که تدابیری اندیشیده شود و  شرایط بام خانه به گونه ای باشد که بتوان زیر سازی مناسبی بروی آن انجام داد و گیاهانی که تصمیم به استفاده از آنها بروی بام شده است بروی یک لایه ضد آب کاشته شوند، با حفظ مسایل زیست محیطی این بام آماده بهره برداری و کاشت پوشش های گیاهی متنوع و متعدد خواهد بود.
محوطه سازی به سبک ایتالیایی
محوطه سازی به سبک ایتالیایی
در روزهای اقتدار امپراطوری روم , باغ های ایتالیایی ترکیبی از مجموعه درختان زینتی و گیاهانی مانند مورد و شمشاد ایکلس بوده است.در این باغ ها سنگ ریزه ها و انواع  صدف های دریایی را برای تزئین بکار می بردند و در ادامه , این روش به تدریج در طول تاریخ کاربرد مجسمه در باغ ها و پارک های اطراف قصرها مرسوم گردید.نکته قابل توجه این است که در دوره رنسانس قرینه سازی کاملا مشهود بوده اما به تدریج کم رنگ گردیده است.
محوطه سازی به سبک زریسکیپ
محوطه سازی به سبک زریسکیپ
نیاز شهرهای امروزی به فضاهای سبز و پارک های عمومی وکمبود منابع آب مورد نیاز برای آبیاری اینگونه فضاها یکی از مشکلات اصلی بیشتر مناطق می باشد. عدم توجه به شرایط محیطی، اقلیمی و فرهنگی بستر در طراحی محیط و منظرهای شهری، اینگونه فضا ها را به فضاهایی نا همخوان و غیر همسو با توسعه ی پایدار تبدیل کرده است. در سالهای اخیر اصطلاحات زیادی در زمینه ی طراحی محیط و منظر و مدیریت آن با صرفه ی آبی شکل گرفته اند که روی اصولی مانند استفاده از گیاهان بومی و سازگار ، بکار گیری روشهای آبیاری بهینه و دیگر راه و روش
طراحی و اجرای فضای سبز
طراحی و اجرای فضای سبز
با مدرنیته شدن روال زندگی های امروز و شلوغ شدن روز افزون محیط زندگی، امروزه برای داشتن اندکی آرامش هزینه های زیادی باید پرداخت کرد. این هزینه ها اکثر مواقع برای رفتن به مناطقی به دور از محل سکونت با آب و هوا و پوشش گیاهی متفاوت پرداخت می شود. با بیشتر شدن مسائل روحی و جو استرس زای موجود و افزایش هزینه تفریحات بسیاری از افراد امکان فراهم کردن شرایطی که بتوانند در آن آرامش داشته باشند و برای ادامه زندگی بهتر بازیابی روانی شوند را ندارند.
روش اجرای محوطه سازی
روش اجرای محوطه سازی
محوطه سازی چگونگی به کار بردن عناصر گوناگون در یک فضا می باشد و دارای مراحلی می باشد که در اینجا به توضیح مراحل اجرای محوطه سازی پرداخته ایم.
محوطه سازی باغ
محوطه سازی باغ
در حال حاضر یکی از مشکلات شهر های بزرگ آلودگی هوا است. یکی از راه های مقابله با این مشکل محوطه سازی و طراحی و اجرای فضای سبز در شهر می باشد که بتواند باعث جذب آلودگی هوا و خارج کردن اکسیژن از خود شود.
محوطه سازی چیست
محوطه سازی چیست
محوطه سازی را میتوان چگونگی به کار بردن المان های مختلف در یک فضا تعریف کرد. محوطه سازی امروزی به برنامه‌ریزی، طراحی و ساخت می گویند که باعث زیبایی ظاهر و ایجاد فضای قابل استفاده برای فعالیت‌های گوناگون در فضای اطراف خانه می‌شود.
طراحی فضای سبز در محیط های مسکونی
طراحی فضای سبز در محیط های مسکونی
در حال حاضر  یکی از مهم‌ترین بحران‌هایی که فضای شهرهایمان را تهدید می‌کند، جدایی بین انسان و طبیعت می باشد.  رشد شهرها باعث افزایش ساختمان ها در نتیجه باعث از بین رفتن فضای سبز طبیعی می شود . در جامعه امروزی و زندگی‌های پرمشغله، محوطه سازی و طراحی فضای سبز می‌تواند نقش به سزایی در کاهش آلودگی هوا،آلودگی صوتی، زیبا شدن شهر و… داشته باشد.
طراحی و اجرای فضای سبز شهری
طراحی و اجرای فضای سبز شهری
فضای سبز شهری بخشی از فضاهای باز شهری است که عرصه های طبیعی یا مصنوعی آن تحت استقرار درختان، درختچه ها، گلها، چمن ها و سایر گیاهانی است که براساس نظارت و مدیریت انسان با درنظر گرفتن ضوابط، قوانین و تخصص های مرتبط به آن برای بهبدود شرایط زیستی، زیستگاهی و رفاهی شهروندان و مراکز جمعیتی غیر روستایی، حفظ، نگهداری و یا بنا می شوند.
طراحی فضای سبز پارک
طراحی فضای سبز پارک
طراحی فضای سبز به منزله تخصصی حرفه‌ای است که مواردی هم چون تحلیل، برنامه ریزی، طراحی‌، مدیریت و نظارت بر محیط‌های طبیعی و انسان ساخت را در بر می‌گیرد.
طراحی فضای سبز باغچه حیاط
طراحی فضای سبز باغچه حیاط
باغ ایرانی کار طراحی و اجرای فضای سبز باغچه حیاط،طراحی و اجرای فضای سبز، طراحی و اجرای فضای سبز ویلاو... را انجام می دهد . جهت کسب اطلاع بیشتر و شروع همکاری با باغ ایرانی با ما در تماس باشید09124682490
<   <<  1 2 3 4  >>   >